
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 25 mm |
| Termination | Crimp |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 25 mm |
| RoHS | Compliant |
| Type | Terminal Housing |
| Orientation | Straight |
| Color | Natural |
| Gender | Male |
| ELV | Compliant |
| Insulation | Insulated |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Nylon |
| Housing Color | Natural |
| Termination Style | Crimp |
| Stud Size | 6.35 mm |
Stock: 1206
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26246
Ext.Price$0.26246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26246 | $0.26246 |
| 10 | $0.23083 | $2.30830 |
| 50 | $0.20978 | $10.48900 |
| 100 | $0.19065 | $19.06500 |
| 500 | $0.16695 | $83.47500 |
| 1000 | $0.14620 | $146.20000 |
| 3000 | $0.13679 | $410.37000 |
| 5000 | $0.13022 | $651.10000 |
| 10000 | $0.12397 | $1239.70000 |
